S těžkým srdcem a mořskou nemocí jsme opustili náš přístavní hotel, abychom se mohli přesunout na opulentní snídani v Green Eggs Cafe. Předběhli jsme frontu na místo a sami se usadili u jednoho ze stolů před kavárnou. Ze snídaně se nakonec stal zároveň oběd.
Cestou na snídani Vojta vjel do jednosměrky, což mu narušená karma vrátila zpátky v podobě pokuty za parkování po návratu ze snídaně. Koupili jsme tedy další lístek na parkování a vydali se léčit rozhořčení z flastru do Elixr Coffee (ve snídaňárně kafe nesplňovalo naše požadavky). Spokojeni s kvalitou místní kávy jsme se odebrali zpět k vozidlu, abychom za stěračem našli další pokutu. Byli jsme zlomeni nekompromisností místních vymahačů zákona. Luděk se ale nedal a šel vyjednávat s poblíž stojícím policistou. Díky Luďkovým přesvědčovacím schopnostem jsme nakonec vyvázli pouze s první pokutou.
Cílem dne byla bývalá káznice Eastern State Penitentiary, revoluční věznice, která posloužila jako vzor pro zhruba 300 věznic po celém světě a svého času byla nejdražší a paradoxně i nejmodernější veřejnou budovou ve Spojených státech. Zdejší atmosféra místa byla velmi tísnivá. Věznici navštívil ještě v dobách, kdy fungovala, i Charles Dickens, aby poté prohlásil, že jakékoliv fyzické mučení by pro vězně nebylo nic oproti pobytu v této věznici.
Zbytek odpoledne jsme strávili v okolí Independence Hall, místa, kde byla podepsána ústava a deklarace nezávislosti. Vstupenky na prohlídku haly nezávislosti už byly bohužel vyprodané. Vydali jsme se alespoň do volně přístupného západního křídla, kde jsou kopie ústavy i deklarace a následně do budovy Congress Hall, původní budovy kongresu v dobách po ustavení nezávislých Spojených států Amerických. Dolní komora kongresu zůstala ve stejném stavu jako za časů inaugurace prezidenta Johna Adamse v roce 1797. Z otců zakladatelů USA na půdu kongresu vstoupili i George Washington (rovněž při své inauguraci) a Thomas Jefferson jako tehdejší viceprezident.
Cestou z Philly míjíme Masaryk Place, místo na počest našeho prvního prezidenta, který ve Philadelphském kongresu roku 1918 vedl shromáždění Mid-European Union (12 národů střední a východní Evropy) a předal kongresu deklaraci nezávislosti pro tyto národy.
Před Baltimorem chvíli jedeme po Moravia Road. Přívalové deště před Washingtonem nebyly naším přítelem. Hotelový portýr ano. Ochotně nám zaparkoval auto, jsme zvědavi, jak vysokého všimného se zítra bude dožadovat.
Před hotelem se s námi dal do řeči opilý Kazachstánec, který zde již 12 let žije. Dal nám pár tipů na náš trip, na jejichž základě možná některé plány přehodnotíme.