Ráno je ve Stratosphere casinu Starbucks vytíženější než bedny a ruleta.
Prcháme z osidel jednorukých banditů na výlet k Hoover Dam. Bezpečnostní prohlídka na vjezdu k přehradě proběhla hladce. Zřejmě děláme solidní dojem hybridním autem americké střední třídy.
Návštěvou přehrady se zároveň na chvilku ocitáme v Arizoně. Hoover Dam totiž přetíná řeku Colorado, jíž vede hranice mezi Nevadou a Arizonou.
Hoover Dam, původně Boulder Dam, byla svého času největší betonová stavba světa. Pro dělníky pracující na výstavbě přehrady bylo dokonce postaveno zcela nové město Boulder City. Kdyby se přehrada vylévala jednou souvislou dávkou betonu, trvalo by podle propočtů 125 let, než by se beton usadil a vyschnul. Množství betonu použité pro přehradu by stačilo pro položení silnice ze San Francisca do New Yorku.
Po návratu k našemu hotelu/casinu Stratosphere sledujeme na parkovišti příjezd svatebčanů limuzínou vytvořenou prodloužením Hummera a zamýšlíme se, jak někdo může dobrovolně podstoupit tak podivnou událost. Zřejmě asi tak jako my, kteří jsme se na to přijeli do Vegas dívat.
Horké odpoledne si krátíme v bazénu na střeše hotelu. Z bazénu se přesouváme na vyhlídku na věži Stratosphere, nejvyšší věži USA. Na vrcholu věže se nachází několik kolotočářských atrakcí. My dobrovolně podstupujeme takzvanou „Insanity“, jakýsi kolotoč, který se točí bez půdy pod nohama ve výšce 270 m. Po infarktovém zážitku se Luděk dal do řeči s chlápkem opodál a dozvěděl se, že když byl strejda na kolotoči naposled, atrakce se asi na hodinu a půl zasekla. Jsme rádi, že jsme to nevěděli předem.
Plni adrenalinu z kolotoče objednáváme drožku na Las Vegas Boulevard. Náš drožkař nás po zjištění, že jsme z Česka, překvapil svou znalostí českých fotbalistů Rosického a Kollera.
Po projití bulváru a uzření místní Eiffelovy věže a sochy svobody konstatujeme, že jsme již viděli vše a můžeme spokojeně umřít.