Dobrá snídaně.
V Black Fox Coffee,
po ranním balení.
Haiku nám moc nejdou, ale zabalit jsme si zvládli celkem rychle. Stejně tak procházku k další z ikon New Yorku – burze na Wall Street.
Při poslední zastávce na hotelu pro kufry nás zaskočila paní uklízečka, která zrovna „mopovala“ (jejímy slovy) toalety. Ty toalety, kam jsme potřebovali jít. Naštěstí zaslechla naše klení a vpustila nás dovnitř. Luděk si s ní za odměnu musel povídat, zatímco byli Martin s Vojtou uvnitř.
Původně jsme si malovali, že budeme Ameriku brázdit Mustangem, nicméně s ohledem na náš skromný rozpočet jsme se museli spokojit s japonským rodinným sedanem. Tak doufejme, že kvůli tomuhle indiáni neumírali zbytečně. Náš asijský Rolls Royce jsme si bez větších komplikací vyzvedli na Manhattanu. Zajímají-li vás menší komplikace, můžeme zmínit, že jsme se jej prvně snažili vyzvednout v půjčovně Hertz, ačkoli rezervaci jsme dělali v Dollar.
S hustým New Yorským provozem jsme se rozloučili stylově za doprovodu písně „Girl You’ll Be a Woman Soon“ z Pulp Fiction. Cestou do Philadelphie se ve spletité síti dálnic New Jersey stále ztrácíme a znovu nacházíme.
Dlouho jsme přemýšleli, proč mají auta v New Jersey na SPZ napsáno „Garden State“, načež jsme potkali vozidlo, jemuž z kufru čouhala sekačka na trávník.
Nebyli bychom to my, kdybychom při běžném obědě na stojáka před benzínkou nezažili něco zvláštního. Zhruba v půli chipotle southwest steak & cheese wrapu jsme uhýbali jistému staříkovi, který nás na oplátku počastoval slovy „sorry guys for disturbing your lunch but mother nature is calling“.
Ubytování ve Philadelphii bylo vskutku skvostné. Věděli jsme, že budeme bydlet na lodi v místním přístavu. Že tu ale majitelka na lodi bydlí už 15 let spolu s dalšími obyvateli „komuny“, jsme netušili. A že někteří obyvatelé stojí za to (nic proti mastným vlasům způli zakrytými kulichem)!
Plni dojmů z naší nové jachty jsme se vydali prozkoumat historické centrum Philadelphie včetně Independence Hall – místa, kde byla podepsána deklarace nezávislosti a americká ústava. Na Washington Square jsme hledali skrytou atrakci, takzvaný Moon Tree, strom, který vyrostl ze semínek dovezených na měsíc a zase zpět v rámci mise Apollo 14. Ani místní netušili, o jaký strom se jedná, natožpak kde se nachází. Za pomoci map a Atlasu Obscura jsme jej nakonec našli, přesněji řečeno naroubovanou verzi původního stromu, který od roku 1975 bohužel nepřežil.
Na závěr dne jsme povečeřeli knedlíčky Dim Sum v autentické čínské restauraci v srdci Chinatownu, abychom zavzpomínali na naší čínskou výpravu před dvěma lety.
Cestou do přístavu jsme byli konfrontováni se smutnou realitou v podobě nedostupnosti piva v místních obchodech. Museli jsme proto opět zapojit veškeré vyhledávací schopnosti, abychom nalezli malebný obchůdek The Benjamin Franklin Beer Distributors, kde Luděk zhruba po 10 minutách obracení regálů naruby objevil karton Plzeňského Prazdroje!
Na zdraví!
Pozn.: ti z vás, kteří by se snad chtěli pohoršovat nad naší spotřebou piva, vězte, že bez něj by tyto články měly podstatně slabší úroveň.